Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Інформація про проведення заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству в Глобинській громаді впродовж 2024 року

Дата: 06.01.2025 16:02
Кількість переглядів: 59

Питання щодо запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі перебуває на постійному контролі відділу соціального захисту та охорони здоров’я Глобинської міської ради, на який відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» та Положення про відділ покладено функції координації заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам, прийом та реєстрацію заяв і повідомлень про вчинення насильства у Глобинській громаді.

Фото без опису

За 2024 рік спеціалістами відділу зареєстровано 325 повідомлень щодо вчинення домашнього насильства, які надійшли від відділу поліції №1 КРУП ГУНП в Полтавській області. З постраждалими особами постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо отримання всебічної допомоги в громаді, надання соціальних послуг, психологічної та правової допомоги тощо.

Для забезпечення комплексної роботи з особами, які схильні до вчинення домашнього насильства, розпорядженням міського голови від 10.10.2023 №304/02-05-АГП затверджено Програму для кривдників по Глобинській міській територіальній громаді». За повідомленням Кременчуцького РС №1 філії державної установи «Центр пробації» в Полтавській області протягом 2024 року 2 особи направлено до Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Глобинської міської ради» на проходження Програми для кривдників.

З метою запровадження дій та заходів, спрямованих на забезпечення комплексної підтримки та соціально-психологічної реабілітації постраждалих осіб розпорядженням міського голови від 18.11.2024 №339/02-05-АГП затверджено Програму для постраждалих осіб  від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі у Глобинській міській територіальній громаді.

Для забезпечення координації дій та контролю щодо виконання заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі розпорядженням Глобинського міського голови від 13.04.2021 №184/02-05-АГП утворена Координаційна рада з гендерних питань, проблем сім’ї, запобіганню насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми виконавчого комітету Глобинської міської ради. Протягом звітного періоду було проведено 3 засідання Координаційної ради, на яких відповідно до порядку денного розглянуто 10 питань та прийнято відповідні рішення. Також для членів координаційної ради в рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства» проведено інформаційну сесію «Протидія та запобігання гендерно зумовленому насильству».

Програмою соціального захисту населення Глобинської міської ради на 2021-2027 роки передбачено фінансування послуги з тимчасового притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Задля підвищення рівня обізнаності суспільства щодо форм, причин і наслідків домашнього насильства на сайті Глобинської громади функціонує відповідна рубрика «Попередження домашнього насильства», яка містить необхідну інформацію про права осіб, які постраждали від домашнього насильства, служб, до яких потрібно звертатися за консультацією та допомогою у разі необхідності. Також на головній сторінці сайту громади розміщено банер «Протидія домашньому насильству та торгівлі людьми» з посиланням на «гарячу» телефонну лінію.

З метою підвищення кваліфікації спеціалістами відділу соціального захисту та охорони здоров’я міської ради протягом звітного року взято участь у тренінгах, інформаційних сесіях, міжнародному форумі «Об’єднаймося! Інвестуймо у запобігання насильству щодо жінок та дівчат».

Відповідно до розпорядження міського голови від 17.02.2021 №89/02-05-АГП при КУ «Центр надання соціальних послуг Глобинської міської ради» створено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Станом на 01.01.2025 року мобільною бригадою, згідно графіку роботи на рік, здійснено виїзди до 19 старостатів, під час яких охоплено 171 особу профілактичною роботою. Проведено 2 заходи в Кременчуцькому районному секторі №1 філії державної установи «Центр пробації в Полтавській області» та 4 - в Глобинському управлінні Кременчуцької філії Полтавського обласного центру зайнятості (49  учасників заходів). В рамках укладеного Меморандуму про співпрацю  з БО «Світло надії» (м. Полтава)  мобільною командою, проведено 3 спільних виїзди до Новомосковського, Петрівського та Великокринківського старостатів з метою проведення профілактичних і інформаційних заходів щодо запобігання домашнього насильства, під час яких охоплено 39 осіб.

У звітному періоді до Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Глобинської міської ради» надійшло 56 повідомлень про випадки домашнього насильства, по яких здійснено виїзди мобільної бригади за місцем проживання/перебування постраждалих осіб та надано психологічну консультацію, інформаційні матеріали, роз’яснення щодо можливості отримання соціальних послуг в центрі. 30 осіб стали отримувачами соціальної послуги «Консультування», «Соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах», «Інформування».

При Комунальній установі «Центр надання соціальних послуг Глобинської міської ради» рішенням виконавчого комітету Глобинської міської ради від 4 червня 2021 «Про спеціалізовану службу первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» (зі змінами) створено зазначену службу та затверджено відповідне Положення. Наказом директора комунальної установи затверджено її склад.

У звітному періоді до спеціалізованої служби за психологічною підтримкою звернулось 55 осіб, які  отримали психологічну підтримку і консультацію практичного психолога, допомогу інформаційного, правничого характеру щодо того, як знайти безпечний вихід із складної життєвої ситуації.

При відділенні соціальної роботи працює «консультативний кризовий телефон», послугами якого скористалось протягом року 78 осіб. У напрямку соціальної роботи з кривдниками розроблено тематичний буклет «Якщо ти кривдник - тоді насильству СТОП». Практичним психологом відділення соціальної роботи у 2024 році проведена робота з кривдником відповідно до затвердженої Програми для кривдників по Глобинській міській територіальній громаді.

З метою інформаційно-просвітницької роботи серед населення та підвищення рівня обізнаності щодо випадків домашнього насильства розроблено плакати, буклети і пам’ятки відповідного напрямку та розповсюджено по старостатах громади та установах м. Глобине.

У бібліотечних закладах громади для здійснення інформаційно-просвітницької роботи серед населення щодо запобігання та протидії домашньому насильству на інформаційних куточках представлені тематичні буклети з відповідною інформацією «Стоп насильству», «Насильству немає виправдання», «Вільні від страху, вільні від домашнього насильства», «Торгівля людьми – це не міф, це реальність!».

За звітний період закладами культури громади організовано майстер-клас "Сад моєї душі", під час якого присутні отримали корисні знання щодо надання психологічної допомоги у критичних життєвих ситуаціях; зустріч з правознавцем Максимом Журенко, який надавав безкоштовні правові консультації місцевим жителям; година спілкування для слухачів Університету ІІІ віку про подолання стресових ситуацій тощо.

У закладах освіти Глобинської громади за 2024 рік проведено заходи, спрямовані на підвищення громадської свідомості, рівня правової культури та поінформованості учнів  щодо форм, проявів, причин і наслідків домашнього насильства,  формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки, подолання стереотипних уявлень населення щодо соціальної ролі жінки і чоловіка в суспільстві. Це - профілактичні бесіди, заняття з елементами тренінгу, виховні години, круглі столи, дискусії, виставка  малюнків, перегляд та обговорення відеороликів тощо.

Педагогами підібрані  відеоматеріали  з теми «Запобігання та протидія домашньому насильству і насильству за ознакою статі» для  опрацювання з дітьми та їх батьками. Створено буклети для батьків та дітей з інформаційними даними «СТОП – насильство!».

В учнівських групах розповсюджено відеоролики, спрямовані на формування розуміння природи домашнього насильства та насильства за ознакою статі, його непропорційного впливу на жінок і чоловіків, у тому числі осіб з інвалідністю, вагітних жінок, дітей та інших соціально вразливих категорій населення.

Для працівників ліцеїв підготовлено нормативні документи щодо запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі; розпізнавання ознак домашнього насильства, насильства за ознакою статі; про форми, причини і наслідки домашнього насильства, види та способи одержання допомоги постраждалими особами. На доступному місці в кожному закладі освіти розміщено контактну інформацію про керівників і педагогічних працівників школи, до яких, відповідно до посадових обов'язків, можуть звертатися учні для захисту своїх прав та інтересів; номер телефону  Урядової гарячої лінії з попередження домашнього насильства; телефонні номери Національної дитячої «гарячої» лінії, посилання на телеграм-канали та інші корисні ресурси, за допомогою яких можна отримати інформацію щодо запобігання випадків домашнього насильства.

Службою у справах дітей Глобинської міської ради  у 2024 році виявлено та обстежено умови проживання 456 сімей, яким надано комплекс послуг щодо зменшення проявів складних життєвих обставин та недопущення порушення прав дітей та насильства у сім’ї. Спеціалістами служби здійснено виїзд за місцем проживання сім’ї, проведено профілактичну бесіду з батьками, складено акт проведення оцінки рівня безпеки дітей, попереджено батьків про відповідальність та наслідки.

Спеціалістами служби постійно проводиться комплекс заходів із сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах, і в яких проживають діти, та своєчасно вживаються заходи реагування до батьків та осіб, що їх замінюють, які не виконують обов’язки по вихованню дітей.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень