Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

До десятиріччя прийняття Закону України «Про пробацію»

Дата: 11.02.2025 15:00
Кількість переглядів: 43

5 лютого  виповнилося  10 років з дня прийняття Закону України «Про пробацію» – ключового документа, який визначив розвиток сучасної системи виконання покарань без позбавлення волі.

Фото без опису

Пробація – це шанс на виправлення без ізоляції від суспільства.

Українська система пробації працює в усіх адміністративно-територіальних одиницях, де діють суди. Вона є невід’ємною частиною процесу гуманізації кримінального правосуддя, адже дозволяє здійснювати правосуддя без ізоляції правопорушників від суспільства. Працівники пробації не лише контролюють дотримання встановлених судом обмежень, а й надають соціальну, психологічну та консультативну підтримку тим, хто скоїв правопорушення.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ 

Для особи, яка вчинила правопорушення:

  • можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
  • збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
  • збереження роботи та житла;
  • позитивний соціальний ефект –  особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

 Для суспільства (громади):

  • убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
  • справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

 Для держави:

  • зниження злочинності;
  • зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
  • позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі у 10 разів  дорожче для держави, ніж перебування  у пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
  • дотримання міжнародних стандартів. 

На території  Глобинської та Градизької  територіальних громад  працює  Кременчуцький  районний сектор №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області.

У 2024 році сектор пробації забезпечив виконання  судових рішень відносно  210 жителів наших громад. Із них 174 рішення суду було винесено за вчинення кримінального правопорушення. І них 6 осіб були засуджені до позбавлення права займатися певними видами діяльності, 6 осіб засуджені до громадських робіт,  18  осіб до покарання у виді штрафу, 6 осіб до покарання у виді пробаційного нагляду та 138 особи були звільнені від відбування покарання у виді позбавлення волі  з випробуванням. Стосовно 6  осіб було складено досудову доповідь.  

На початок 2025 року на виконанні сектору пробації перебуває 87 вироків суду щодо громадян, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Пробація – це можливості для змін, шанс відбути покарання без ізоляції від суспільства та довести громаді свою корисність, продемонструвати бажання жити без злочинів та посягань на чуже майно чи життя. Працівники пробації знають, як допомогти людині, аби вона розпочала нове правослухняне життя. Але тільки від людини в конфлікті з законом залежить, чи скористається вона цим шансом.    

Оксана ТЕСЛЯ,
Кременчуцький  районний сектор №1 філії
ДУ «Центр пробації» в Полтавській  області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень