Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації на роботі

Дата: 11.04.2025 13:30
Кількість переглядів: 556

Фото без описуЩорічно, 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці.

День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.

В умовах повномасштабної війни питання охорони праці набувають особливого значення. Проблеми тіньової економіки, незадекларованої праці, виробничого травматизму завдають великої шкоди обороноздатності країни та економіці.

Не достатньо говорити лише про необхідність зниження рівня незадекларованої праці та травматизму на виробництві.  Це постійна робота, яка не повинна ні на мить припинятися, тому важливо донести до всіх, хто відповідає за життя та здоров’я працівників. День охорони праці - гарна нагода для цього. 

Фото без опису

Щороку МОП визначає девіз Всесвітнього дня охорони праці, що відображає актуальні виклики у сфері безпеки та гігієни праці і цю ініціативу підтримує Україна. У 2025 році девізом обрано: “Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації на роботі”.

Ця тема висвітлюватиме вплив новітніх технологій на безпеку та гігієну праці, а саме:

  • передові роботизовані системи,
  • штучний інтелект і машинне навчання,
  • екзоскелети,
  • безпілотні літальні апарати (БПЛА),                                            
  • інтернет речей,
  • віртуальна та доповнена реальність.

День охорони праці передбачає низку заходів, спрямованих на привернення уваги та підвищення рівня обізнаності суспільства з питань охорони праці, зокрема - проведення онлайн-конкурсу “Мистецтво безпеки праці”, інформаційних кампаній, масових заходів круглого столу тощо.

При плануванні Дня охорони праці пропонуємо орієнтуватись на Національний план спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму та “План заходів з відзначення Дня охорони праці у 2025 році”, затверджені Міжвідомчою робочою групою з питань розробки узгодження спільних дій щодо зменшення рівня незадекларованої праці та попередження виробничого травматизму та професійних захворювань. Програма заходів до Дня охорони праці, яка буду розроблена підприємствами/установами має враховувати сучасні реалії та умови воєнного стану.

Наводимо орієнтовний перелік заходів, які можна провести до Дня охорони праці на підприємстві/установі:

  • конкурс малюнку для сімей працівників «Охорона праці очима дітей», головна мета якого відволікти дітей від від подій, що спричиняють стрес, привернути увагу до власної безпеки,
  • спортивні змагання серед працівників, адже вони позитивно впливають на психічний та емоційний стан людини та допомагають боротися зі стресом під час війни,
  • практичні заняття з безпеки праці на робочих місцях, з метою отримання працівниками відповідей на проблемні питання, які виникають під час роботи,
  • відвідування сімей працівників підприємств/установ, які загинули на виробництві або отримали каліцтво тощо.

Важливість охорони праці полягає не тільки в безпосередній гарантії безпеки робітників на робочому місці, а й у різноманітних заходах профілактики виробничого травматизму, які дозволяють працівникам відчувати надійність підприємств/установ та їх турботу, що стимулює до ефективної та безпечної роботи, зменшує плинність кадрів.

Світ змінюється - і ми маємо адаптувати підходи до охорони праці!

Відділ профілактики та розслідування нещасних випадків

Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень