Нотатки з пленарного засідання 89 сесії Глобинської міської ради
Сьогодні відбулося пленарне засідання 89 сесії міської ради. До порядку денного увійшло 109 різнопланових питань, зокрема, щодо внесення змін до Плану та Програм соціально-економічного розвитку громади, бюджетних показників, утримання і передачі комунального майна, земельних відносин та ін.
На початку роботи сесії міський голова Станіслав Джусь закликав депутатів підтримати рішення стосовно затвердження тексту Меморандуму про співробітництво у формі партнерства між Глобинською міською територіальною громадою та Семенівською міською територіальною громадою (Чернігівська область). Підписання документу, за словами очільника громади, відбудеться в рамках реалізації проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» та на виконання постанови Кабінету міністрів України №97 від 31 січня 2025 року «Про реалізацію експериментального проекту із сприяння налагодженню системної взаємодії між територіальними громадами задля зміцнення єдності та стійкості у подоланні наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України». Співпраця між партнерською громадою (Глобинська) та громадою-форпостом (Семенівська) передбачає подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації, задоволення базових потреб жителів, які проживають на території громади-форпосту, відновлення її життєдіяльності, зміцнення стійкості та соціальної згуртованості, а також створення умов для соціальної адаптації та підтримки місцевого населення та внутрішньо переміщених осіб через надання гуманітарної допомоги, проведення аварійно-відновлювальних робіт, реалізацію культурно-освітніх заходів та інших ініціатив, спрямованих на покращення умов життя та функціонування громади-форпосту. Рішення щодо даного питання депутатами було ухвалено одноголосно.
У рамках Цільової програми підтримки Збройних Сил України та проведення оборонної роботи на 2023-2027 роки спрямовано кошти у розмірі 1 мільйон 400 тисяч гривень для:
- прикордонного загону *** - 500 тис. грн. (субвенція);
- військової частини *** - 500 тис. грн. (субвенція);
- військової частини *** - 400 тис. грн. (придбання техніки).
Крім того, для придбання двох квадрокоптерів з метою передачі військовій частині *** (рішення попередньої сесії) додатково виділено 60 тис. грн.
На виконання програми «Поліцейський офіцер громади», зокрема, для придбання автомобілю та пально-мастильних матеріалів, спрямовано 1 мільйон 249 тисяч гривень.
40 тис. грн. виділено на оплату послуг, пов’язаних з перевезенням дітей з інвалідністю до Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. 200 тис. грн. у вигляді субвенції будуть передані бюджету Кременчуцької міської територіальної громади на забезпечення влаштування дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, до закладів соціального захисту дітей.
Також підтримано рішення щодо передачі 6 мільйонів гривень у вигляді субвенції обласному бюджету Полтавської області на експлуатаційне утримання (поточний дрібний ремонт) автомобільних доріг загального користування місцевого значення на території громади (йдеться про автомобільну дорогу О1703047 Пустовійтове ‒ Обознівка ‒ Майбородівка). До речі, завдяки ухваленому рішенню Агентство місцевих доріг Полтавської області візьме участь у співфінансуванні робіт з утримання доріг нашої громади та спрямує 3 мільйони гривень на ремонт ділянок доріг на в’їзді до с.Жуки та поблизу с.Семимогили.
КП «Глобинське» у рамках Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Глобинської міської ради на 2021-2027 роки отримає понад 224 тис. грн. для нанесення дорожньої розмітки та придбання дорожніх знаків.
Понад 1 мільйон 323 тис. грн. спрямовано на капітальний ремонт частини приміщення Троїцької гімназії Глобинської міської ради. 115 тис. грн. – на виготовлення проєктно-кошторисної документації по об’єкту «Капітальний ремонт приміщень санвузлів Глобинського ліцею № 5». 75 тис. грн. – на придбання комп’ютерного та медійного обладнання для навчальних кабінетів природничої й математичної освітніх галузей (співфінансування заходів, що реалізуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа»). Понад 249 тис. грн. – на придбання КНП «Глобинська міська лікарня» візіографу i-Sensor H1 для забезпечення підписання програми медичних гарантій «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» і ендокавітального датчика до апарату CHISON Qbit 5. 145 тис. грн. – на проектні, науково-проектні, вишукувальні роботи «капітальний ремонт аварійної частини міського будинку культури».
Депутати Полонський, Царенко, Хмельницький, Приходько, Семенова, Архипенко у рамках програми підтримки депутатської діяльності спрямували частину коштів на надання одноразової адресної грошової допомоги на лікування – всього на суму 90 тис. грн. Олег Царенко також ініціював виділення 25 тис. грн. на придбання ноутбуку для Служби у справах дітей та 11 тис. грн. – для потреб пункту переливання крові КНП «Глобинська міська лікарня».
Ухвалено рішення щодо внесення змін до Переліку адміністративних послуг, що надаються через/та відділ «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Глобинської міської ради. Тепер у ЦНАПі можливо буде скористатися наступними послугами:
- призначення тимчасової допомоги на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування та які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу, «Дитина не одна»;
- призначення компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб;
- призначення страхової виплати медичному працівникові закладу охорони здоров’я у разі його захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, що настало під час виконання професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження;
- призначення страхової виплати одноразової допомоги особам, які мають право на виплату у разі смерті медичного працівника, що настала внаслідок його інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, під час виконання професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження;
- санаторно-курортне лікування звільнених у запас військовослужбовців, спільно з членами їх сімей (дружина/чоловік, діти до 18 років), осіб з інвалідністю внаслідок війни, які після 24.02.2022 року безпосередньо брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України і звільнені з військової служби за станом здоров’я, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
Загалом пленарне засідання було конструктивним, а робота депутатів – виваженою і злагодженою.